ANASAYFA   OLASILIK   HİZMETİMİZ   SORULAR   ŞARTLAR   İLETİŞİM   BAŞVURU

Green Card Nedir?

Green Card'ın Tarihçesi

Sık Sorulan Sorular

Kazanma Olasılığı

Green Card İçin Şartlar

Bizim Hizmetimiz

Başvuru Formu

Bekarlar İçin Form

Çocuksuz Çiftler İçin Form

Çocuklu Aile İçin Form

Çocuklu Dullar İçin Form

Çocuksuz Dullar İçin Form

Favorilerinize Ekleyin

   Bilgi Güncelleme

Çekilisi Kazananlarin Listesi

      DV2015 Çekilisini Kazananlar
      DV2014 Çekilisini Kazananlar
      DV2013 Çekilisini Kazananlar
      DV2012 Çekilisini Kazananlar

DV2011 Çekilisini Kazananlar

DV2010 Çekilisini Kazananlar

          Kazananlar Ne Yapiyor?

DV2009 Çekilisini Kazananlar

DV2008 Çekilisini Kazananlar

DV2007 Çekilisini Kazananlar

DV2006 Çekilisini Kazananlar

Mü_teri Destek Bölümü

İletişim

BU SEFER 

GEÇ KALMAYIN 

HEMEN 

BAŞVURUN

Amerika'dan

İş İlanları

 

Amerika'daki

Türk Dernekleri

Sıkça Sorulan Sorular

 

5 senelik başvuru yaparsam şansım ne kadar artar ?

Kazanma şansımı nasıl arttırabilirim ?

Çok seneli başvuru nasıl oluyor ?

Çok seneli başvurularda nelere dikkat etmeliyim?

Evli bir çift ayrı ayrı başvurabilir mi?

İngilizce bilmiyorum, kazanırsam bir sorun çıkar mı?

Green Card Çekilşi Nedir?

Green Card çekilişini kaç kişi kazanacak?

Başvuruda bulunabilmek için gerekli şartlar nelerdir?

Yeşil Kart Çekilişi için başvuru süresince sadece bir defa mı başvuruda       bulunulabiliyor?

Başvuruma hangi aile fertlerini dahil etmeliyim?

Yeşil Kart programına başvurabilmek için minimum bir yaş sınırı var mıdır?

Kazananlar nasıl seçilecektir?

Kazananlara sonuç nasıl bildirilecek?

Kazanamayan başvuru sahipleri haberdar edilecek midir?

Yurtdışına okumak için gitmek istiyorum, kartın bana faydası olur mu?

Green Card çekilişini kazanmam halinde T.C. vatandaşlığımı kaybeder miyim?

Green Card çekilişine bir aileden birden fazla kişi başvurabilir mi?

Fotoğrafları Nasıl Ulaştıracaksınız?

Başvuru Aşamasındaki İşlemleri Nasıl Takip Edeceksiniz?
Bedava Uçak Biletimi Nasıl Alacağım?

 


 

 

5 senelik başvuru yaparsam şansım ne kadar artar ?

Bir senelik başvuruya göre tam beş katı artar. Bu da çok büyük bir fark. 80 kişiden biri kazanıyorsa bu sizin için 16/1 , 10/1 'e kadar düşmüş olacaktır. Çünkü ancak her sene başvuranlar kazanabilmektedirler. Bir senelik başvurudan sonuç almak daha zordur. Her sene yinelemek, tekrardan ücret ödemek fotoğraf göndermek, başvurmak çok daha zordur. Bir kere başvurup beş sene boyunca hiç uğraşmamak sizin elinizde. Aynı zamanda doğru başvuru yapmak her sene daha da zorlaşmaktadır.

Şimdi www.yesil-kart.com ile her şey dahil olmak üzere sadece 59 YTL ' ye 5 senelik başvuru yapabilirsiniz. 3 senelik başvuru 49 YTL 'dir. Bu geçici bir kampanyadır. Bunun için 5 senelik seçeneği seçmenizi size tavsiye ediyoruz.

yukarı

 

 


 

 

Kazanma şansımı nasıl arttırabilirim ?

Danışmanlık kullanmak birinci şarttır, kendinizin çok doğru yaptığınızı sandığınız bir başvuru kabul edilmeyebilir. Eşiniz adına ayrı bir başvuru yapmanız şansınızı ikiye katlar. Senelerce başvurmak gerekebilir, bunun için beş senelik başvuru seçeneğini seçmek çok daha yararlı olacaktır. Bir senede şansınız bir kat iken, beş senede şansınızı beşe katlayabilirsiniz. Bir kere başvurun, başvurunuz sizin için beş sene devamlı yenilensin.

Şimdi www.yesil-kart.com ile her şey dahil olmak üzere sadece 59 YTL'ye 5 senelik başvuru yapabilirsiniz. 3 senelik başvuru 49 YTL'dir. Bu geçici bir kampanyadır. Bunun için 5 senelik seçeneği seçmenizi size tavsiye ediyoruz.

yukarı

 

 


 

 

Çok seneli başvuru nasıl oluyor ?

www.yesil-kart.com sitemizden bir senelik yerine mesela beş senelik başvurduğunuzda her sene başvurunuz Göçmenlik bürosunda yenilenmektedir. Bu işlemin sonucunda her sene epostanıza Göçmenlik Bürosunun sizin başvurunuzu aldığına dair belge gelmektedir. Beş sene boyunca bu şekilde neredeyse bir senelik başvuru fiyatına hiç uğraşmadan başvurunuzu yenilemiş olursunuz.

yukarı

 

  

 

Çok seneli başvurularda nelere dikkat etmeliyim ?

3 ya da 5 senelik Greencard başvurusu yapdığınızda, aile durumunuzda meydana gelecek değişiklikleri (evlilik, boşanma, çocuk) hiç vakit kaybetmeden tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.

yukarı

 

 


 

 

Evli bir çift ayrı ayrı başvurabilir mi?

Evet. Eşler ayrı ayrı başvurma hakkına sahiptir. Eşlerden her ikisi de başvuru yaparsa kazanma olasılıklarını ikiye katlamış olurlar. Çok seneli başvuru yaparak şanslarını beş kat daha arttırabilirler.

yukarı

 

 


 

 

İngilizce bilmiyorum, kazanırsam bir sorun çıkar mı?

Hayır, hiçbir sorun çıkmaz. Green Card çekilişine katılmak ya da çekiliş sonucu Green Card alabilmek için İngilizce bilmek şartı aranmamaktadır. Aynı zamanda Amerika'da çok yüksek iş sektörlerinden tutun çok değişik işlerde çalışan bir çok insan İngilizceyi çalışırken öğrenmektedir. İngilizce Amerika'da yaşamak için şart değildir. Kolay öğrenilen bir dil olduğundan Green Card çekilişi için de Amerika tarafından şart koşulmamıştır.

yukarı

 

 


 

 

Green Card ve çekilişi nedir?

Green Card yabancılara (Amerikan vatandaşı olmayanlara) Amerika Birleşik Devletleri'nde süresiz olarak (hayat boyu) oturma ve çalışma izni verir.

Green Card, Türk vatandaşlığınızı devam ettirmekle birlikte, Amerikan vatandaşlık haklarının bir çoğuna sahip olmanızı sağlar. Bu kartın özelliği, gerek devlet dairesi gerek özel sektör olsun, istediğiniz yerde çalışma hakkı ve dilediğiniz kadar oturma izni vermesidir. Green Card sahibi olan herkes aynı zamanda kendi şirketini kurma hakkına sahiptir.

Her sene ABD makamları tarafından yapılan çekilişle dünya çapında 55,000 adet Green Card verilmektedir.

yukarı

 

 


 

 

Green Card çekilişini kaç kişi kazanacak?

Türkiye için yaklaşık 2,500 kontenjan ayrılmaktadır. Fakat çekilişte kazananlar arasından farklı nedenlerden dolayı Green Card çıkarttıran kişi sayısı değişiklik göstermektedir. Geçen sefer Türkiye'den 2,343 kişi Green Card çekilişini kazandı.

Bu sayı her yıl değişiklik göstermektedir.

yukarı

 

 


 

 

Başvuruda bulunabilmek için gerekli şartlar nelerdir?

Başvuru sahipleri lise veya dengi okul mezunu olmalı. Lise mezunu olmayanlar en az iki yıllık eğitim veya tecrübe gerektiren bir meslekte son beş yılın iki yılında çalışmış olmaları ve bunu belgeleyebilmeleri gerekmektedir.

Dil bilmek, ileri eğitim düzeyi veya meslek gibi faktörlerin ilk aşamada bir etkisi yoktur.

Bu şartları sağlayamayanların Green Card çekilişine başvuruları geçersiz sayılacaktır.

yukarı

 

 


 

 

Yeşil Kart Çekilişi için başvuru süresince sadece bir defa mı başvuruda bulunulabiliyor?

Evet. Yasalara göre adaylar aynı sene içinde sadece bir kere başvuru yapma hakkına sahiptir. Bu kendileri tarafından veya başka biri tarafından olabilir. Birden fazla başvuru yollayan kişiler diskalifiye edilecektir.

Adaylar başvurularını her yıl yineleyebilirler. Ya da 3 senelik / 5 Senelik başvuru yaparak başvurularını her sene otomatik olarak yenileyebilirler.

yukarı

 

 


 

 

Başvuruma hangi aile fertlerini dahil etmeliyim?

Başvurunuza eşinizi ve 21 yaşından küçük, evlenmemiş bütün çocuklarınızı eklemelisiniz. Eşinizden ayrı olsanız bile onu başvurunuza eklemelisiniz. Fakat, resmi olarak boşanmışsanız eklemeyiniz.

21 yaşından küçük ve bekar olan bütün çocuklarınızı (öz çocuklarınızı, eşinizin bir önceki evliliğinden olan çocuklarını veya ülkenizin yasalarına uygun olarak evlat edinmiş olduğunuz çocuklarınızı) mutlaka başvurunuza eklemelisiniz. Bu kategorilere giren fakat şu anda sizinle oturmayan çocuklarınızı da başvurunuza eklemelisiniz.

Aile fertlerinizi başvurunuza eklemeniz ilerde sizinle birlikte gelmelerini gerektirmez . İstedikleri takdirde ülkelerinde kalabilirler. Ne olursa olsun, eğer asıl başvurunuza dahil etmediğiniz bir bağımlı kimseyi vize başvuru formunuza eklerseniz diskalifiye edilirsiniz. Bu kural, asıl başvurunun teslim edildiği tarihte bağımlı olan kişilere mahsustur. İleriki bir tarihte bağımlılık kazananları kapsamaz.

Eşiniz sizin başvurunuzda yer almasına rağmen sizden ayrı bir başvuruda bulunabilir. Dikkat edilmesi gereken bir nokta yapılan iki başvuruda da ailedeki bütün bağımlıların belirtilmesidir.

yukarı

 

 


 

 

Yeşil Kart programına başvurabilmek için minimum bir yaş sınırı var mıdır?

Bu programa başvurmak için minimum bir yaş sınırı yoktur fakat en az lise mezunu olmak veya lise mezunu değilseniz son beş yılda iki sene eğitim veya tecrübe isteyen bir iş dalında iki senelik bir iş deneyimine sahip olmak ve bunu belgeleyebilmek şart koşulmuştur.

yukarı

 

 


 

 

Kazananlar nasıl seçilecektir?

Kentucky Consular Center'da (çekiliş merkezi) elektronik olarak transfer edilen bütün başvurular altı coğrafi bölgeden birine ayrılır ve numaralandırılır. Başvuru döneminin sonunda bir bilgisayar rasgele olmak üzere her bir coğrafi bölge adına teslim alınan başvurulardan kazananları seçmektedir.

Bütün başvurular eşit şansa sahiptir.

yukarı

 

 


 

 

Kazananlara sonuç nasıl bildirilecek?

Çekilişi kazanan başvuru sahiplerinin resmi evrakları Kentucky Consular Center tarafından merkez ofisimize gönderilecektir. Bu aşamada talihlilerin isimleri internet sitemizde duyurulmaya başlanacak ve talihlilerimiz tek tek telefonla aranarak durumundan haberdar edileceklerdir.

Bu duyurular her sene Nisan ayı civarında başlar ve yaklaşık olarak Eylül-Ekim aylarına kadar sürer. Greencard kazanan talihlilerimizin bu aşamadan sonraki işlemlerinde ve ABD'ye gidene kadar olan sürede kendilerine rehberlik edilecektir.

yukarı

 

 


 

 

Kazanamayan başvuru sahipleri haberdar edilecek midir?

Hayır, sadece kazananlara bildirim yapılacaktır.

yukarı

 

 


 

 

Yurtdışına okumak için gitmek istiyorum, kartın bana faydası olur mu?

Evet, Amerikan Devlet üniversiteleri Green Card sahiplerine indirimli ücret uygular. Aynı zamanda Green Card sahibi olduğunuz için Amerikan hükümetinden burs ve kredi alma şansınız yükselmektedir. Ayrıca çalışma hakkınız olduğunu unutmayın, istediğiniz yerde çalışıp, geçiminizi sağlayabilirsiniz.

yukarı

 

 


 

 

Green Card çekilişini kazanmam halinde T.C. vatandaşlığımı kaybeder miyim?

Hayır. Çekilişi kazanmanız T.C. vatandaşlığınızı kaybetmenize yol açmaz.

yukarı

 

 


 

 

Green Card çekilişine bir aileden birden fazla kişi başvurabilir mi?

Evet. Çekilişe katılmaya yeterli tüm aile fertleri ayrı ayrı başvuruda bulunabilirler.

yukarı

 

 


 

 

 

Fotoğrafları Nasıl Ulaştıracaksınız?

Fotoğraflarınızı, adresinize gelen başvuru evraklarıyla birlikte, tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

yukarı

 

 


 

 

 

 

Başvuru Aşamasındaki İşlemleri Nasıl Takip Edeceksiniz?

Aşağıdaki aşamaların hepsinde, tarafımızdan E-mail yoluyla haberdar edileceksiniz.

 

- İlk Başvurunuz Kabul Edildiğinde,

- Evraklarınız Postaya Verildiğinde,

- Fotoğraflarınız ve Evraklarınız Tarafınızdan Bize Ulaştırıldığında,

- Bilgileriniz ABD Göçmenlik Dairesine İletildiğinde,

- ABD Green Card Çekilişini Kazandığınızda. 

yukarı

 

 


 

 

 

 

Bedava Uçak Biletimi Nasıl Alacağım?

Green Card çekilişini kazanarak işlemlerinizi tamamladığınızda, 5 yıılık bir Green Card başvurusu yapmış ve ilk senesinde kazanmışsanız ABD ye gidiş uçak biletiniz tarafımızdan karşılanacaktır. Karşılanacak uçak bileti tek gidiş olup sadece başvuru sahibini kapsamaktadır.

yukarı

 

 


 

 
 

2004 Yesil-kart.com© - Reklam - Klimaya - Webmasterlar